Opis projektu

 

Każdy z Was zazwyczaj spędza wolny czas wspólnie ze znajomymi w obiektach rekreacyjnych i kulturalnych takich jak bary, kluby, kasyna, teatry itd. Postanowiłem więc ustanowić przestrzeń dla osób chcących dzielić się emocjami w czasie grania. Tak powstało Międzynarodowe Centrum Globalnego Gracza, w którym charakter Lan Party został zmodernizowany i nabrał cech E-sportu.

 

 Myślę że , koncepcja  wspólnej gry w kafejkach powinna  zostać połączony z możliwością nocowania i charakterem hotelowym. Połączenie graczy w realnym świecie nie jest jeszcze praktykowane w Europie. Chociaż wielu graczy online osiągnęło wysoki poziom w umiejętnościach społecznych, komunikacyjnych i pracy zespołowej, sytuacja zmuszała ich do pozostawania w swoich pokojach, garażach i piwnicach. Bezpośredni kontakt międzyludzki nie jest możliwy mimo wymiany widomości tekstowych między współgraczami i przyjaciółmi.

 

Pomimo licznych, wysokich dotacji na eventy E-sportowe, niewiele można przeczytać o graczach czy profesjonalnych e-sportowcach, co czyni tę dzienę zamkniętą dla większości ludzi. Mimo iż do tej  grupy należy około miliona osób, ciężko znaleźć dowód ich istnienia w życiu codziennym. Nawet jeśli (jeszcze) nie wierzy się w to - tutaj rozwija się wyjątkowa dziedzina sportu, która w przyszłości zostanie dobrze przyjęta przez młodych ludzi i zapewni sobie stabilne miejsce w świecie rzeczywistym.

 

Wielu graczy, którzy grają już w składzie, zespole lub klanie, wolałoby motywację i emocje wywołane profesjonalnym turniejem. Jednak są one przygotowywane miesiącami i latami, z tego powodu należy czekać na uczestnictwo tylko w określonych okolicznościach. W związku z tym powstaje Globalna Międzynarodowa Liga Graczy (GPI).

 

Obecnie powadzenie konkursów E-Sport pozostaje w gestii dużych przedsiębiorstw. Jednak możliwość brania udziału w tych wydarzeniach ma bardzo niewielka grupa ludzi. W centrach (GPI) setki zespołów będą podejmować się wyzwań i brać udział w konkursach organizowanych i przeprowadzanych w sprawiedliwych, kontrolowanych warunkach. Te zespoły i ich członkowie zapełnią ranking Globalnej Międzynarodowej Ligii Graczy.

 

Nasze pierwsze Centrum GPI w Lipsku wyposażone jest w sprzęt umożliwiający 30 graczom, codzienne zaprezentowanie swoich możliwości. Tytuły takie jak LOL, Dota2, Starcraft 2, Counter Strike GO, Battlefield, Warcraft, HearthStone i wiele innych gier zostały przygotowane jako szkolenie lub do konkurowania w walce. Scena RPG i MMORPG będzie przez nas profesjonalnie reprezentowana. Do wszystkich rozgrywek zostały przygotowane komputery o identycznym wyposażeniu. Gracze i klany, oddziały i zespoły mogą zarezerwować miejsce na spotkania, szkolenia, rozgrywki lub kompletne wyzwania i będą mieć pewność, że rozgrywka odbędzie się na równych i sprawiedliwych warunkach, dając każdemu takie same szanse. Nasze Centrum nie powinno mieć charakteru kasyna, tylko areny dla graczy.

 

Miejsce wydarzenia to zawsze nasze Centrum, nie dotyczą więc nas koszty zewnętrznych firm porządkowych oraz czynszu czy najmu. W przypadku dorocznych konkursów lub rund finałowych możliwe jest zarezerwowanie dużej areny. Prezentacja drużyn i rundy trwają z reguły kilka godzin i głownie w porze nocnej. Po długiej męczącej rozgrywce nikt nie musi prowadzić auta (wypadki!). Gracze mają możliwość bezpośredniego przenocowania w Centrum. W przypadku rezerwacji naszych pakietów (24A) jest dostępny transfer z lotniska w Lipsku i dworca kolejowego . Uczestnik skupia się wówczas tylko na wydarzeniu i nie musi przejmować się niczym innym. Pakiet obejmuje 24-godzinny pobyt z noclegiem. Podział czasu pozostawiony jest do decyzji uczestników, przykładowo: 16 godzin grania, 8 godzin snu.

 

W Centrum będzie znajdować się nasza kawiarnia działająca  niezależnie od Centróm GP. Otwarta  dla dla graczy podczas przerw oraz gości z zewnątrz.  Kawiarnia została uwzględniona w projekcie  naszego wnętrza by zapewniać gościom podgląd (szklane ściany) i dostęp do Centrum Gier. Dzięki temu także nie-gracze mogą przyglądać się tym scenom. Generalnie atmosfera, pobyt i przebieg eventu mają nieformalny, modny charakter,cechujący się komunikatywnością, nowoczesnym i niecodziennym stylem.

 

Najpierw jednak uwzględniona zostanie większość inwestycji przewidzianych w odbudowie i urządzeniu istniejącego oddziału. W ten sposób rozpoczyna się zarządzanie kapitałem, zainwestowanym w najbezpieczniejszą z dzisiejszego punktu widzenia formę : nieruchomość. Nie następuje więc przeznaczanie nadmiernej ilości dostępnych środków na koszta takie jak utrzymanie personelu, koszty produkcji lub środków przygotowawczych. Chociaż inwestycja ta wydaje się kosztowna na początku - przyszłość przedstawia nam tę decyzję jako niezależną od rosnących kosztów najmu i wiążących umów. To pozwala  nam szybko i łatwo reagować na wszelkie zmiany. 

 

Z naszego pomysłu i jego realizacji, zrodziła się E-Sport Liga i opisywane tu wydarzenie: „GPI-Liga”, globalna międzynarodowa liga graczy, wywodzi się z naszego nazewnictwa i powiązana jest z domeną www.GlobalPlayer.International. Składa się ona zarówno z członków, jak i zaangażowanych graczy. Turnieje pomiędzy naszymi graczami z europejskiego centrum i światowymi organizowane są tak, by dzięki międzynarodowej konkurencji stworzyć globalny ranking graczy.  Także niezależne drużyny E-Sport zostały zaproszone jako goście.

 

Ten projekt czyni nas pionierami. Hotel dla graczy nie istniał jeszcze w takiej formie. Jestem przekonany, że w dalszej perspektywie zrewolucjonizuje to scenę E-Sport. Gracze nawet jeszcze nie wiedzą, że my i nasze centrum są im potrzebne. Będzie to przebiegało jak w przypadku pierwszego I-Phone. Nikt go nie potrzebował – dopóki go nie było.