Koszty eksploatacji / długotrwałość

 

Największym czynnikiem generującym czynniki kosztowe jest prąd. Dal działania 30 komputerów, kilku dużych ekranów oraz klimatyzacji konieczne będzie zainstalowanie systemu fotowoltaicznego (energia słoneczna). Oszczędności z tego tytułu są zdecydowanie zauważalne w stosunku do tradycyjnych sposobów dostarczania energii.

 

Z kosztami wody w utrzymaniu obiektu należy zwyczajnie się pogodzić. Jednak nie z kosztami ogrzewania. Ciepło generowane przez 30 komputerów może przechodzić przez pomieszczenia, a elementy sterujące przetwarzać je tak, by obniżyć koszty ogrzewania. Inwestycja w nasze własne budynki i ich wyposażenie gwarantuje nam bezpieczeństwo i niezależność od drogiego leasingu, podwyżek czynszu i nieprzewidywalnych okoliczności.

 

Dlatego każda inwestycja w budynek i sprzęt, daje nam maksymalny możliwy okres użytkowania, ochronę kapitału i efektywność ekonomiczną. Koszty konserwacji komputerów nie są generowane przez zewnętrzne firmy, ponieważ sami jesteśmy wykwalifikowani w tej dziedzinie, w związku w tym wszystkie czynności wykonywane są rzetelnie i odpowiedzialnie. Montaż, rozwiązywanie problemów, instalacja i wprowadzenie systemu operacyjnego, sieci i całej instalacji prądu, w tym umeblowanie pomieszczeń zostało przeprowadzone przez nas. Zgadza się jednak, że w niektórych przypadkach, udział firm zewnętrznych był nieunikniony.